Замовити дзвінок
Як зміна клімату вплине на галузь страхування і перестрахування?
Новини
Новини
22.03.2021
66
(0,0)

Перестрахувальникам буде потрібно підвищити тарифи у відповідь на зростання збитковості і частоти природних подій, але Fitch Ratings сумнівається, що клієнти будуть готові або навіть зможуть платити за дорожчий захист.

Результатом цього може бути поступова відмова від страхування ризиків, пов'язаних з природними катастрофами, що викличе необхідність в державних програмах страхування.

Зміна клімату впливає на ряд чинників кредитного ризику страховика, включаючи капіталізацію і левередж, перестрахування, зниження ризиків і ризик катастроф, фінансові результати і прибуток і, в меншій мірі, інвестиційний ризик і ризик активів, а також достатність резервів.

Очікується, що частота появи і серйозність катастроф в природних умовах буде рости. Це піднімає питання про те, як галузь страхування може відреагувати на цю довгострокову тенденцію. Основне завдання полягає в тому, щоб не недооцінювати майбутні зміни в претензіях, оскільки історичні дані ненадійні, коли мова йде про ризик стихійних явищ.

Сьогодні зміна клімату із мінімальним впливом на рейтинги більшості страховиків з кількох причин.

По-перше, швидкі коригування, що забезпечуються щорічним продовженням контрактів, є вигідними, оскільки перестрахувальники можуть переглядати ціни при відновленні покриття на основі мінливих рівнів природних збитків, які зазвичай врегульовуються у відносно короткий період часу.

Ця механіка поліса майнових катастроф також захищає страховиків і перестрахувальників від недооцінки впливу зміни клімату на інфляцію страхових вимог, оскільки помилки можуть бути швидко виправлені.

Швидка коректування ціноутворення і резервування страхових вимог також актуальна для розрахунку вимог страховиків до капіталу.

Крім того, в моделях природних катастроф все частіше використовуються результати наукових досліджень для включення далекоглядних припущень про те, який вплив зміна клімату може зробити на частоту і серйозність претензій з природних катастроф в майбутньому.

При цьому пікові ризики, пов'язані з природними ризиками, регулярно передаються через угоди про перестрахування або ретроцесії, при цьому Fitch оцінює, що високий відсоток премій, виражений однозначним числом, передається перестрахувальникам, не пов'язаним з життям, з більш високими ставками поступки по перестрахуванню майна.

Source: https://forinsurer.com/news/21/03/10/39405
Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
10.05.2021

Страхування стане альтернативою фінансового забезпечення туроператорів

Читати далі...
Новини
04.05.2021

МТСБУ просить ВРУ і НБУ внести зміни в законодавство по ОСАГО. Що пропонують страховики?

Читати далі...
Новини
25.04.2021

НБУ припинив дію ліцензій ще п'яти страховиків.

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер