Замовити дзвінок
МТСБУ просить ВРУ і НБУ внести зміни в законодавство по ОСАГО. Що пропонують страховики?
Новини
Новини
04.05.2021
57
(0,0)

У листі підкреслюється, що МТСБУ як єдине об'єднання страховиків ОСАГО ще в 2015 році розробило базові положення нового законопроекту. Підготовлений учасниками страхового ринку документ спрямований на підвищення рівня захисту інтересів потерпілих у ДТП і імплементацію вимог Директиви ЄС.

МТСБУ пропонує наступні основні зміни в законодавство:

  • Поступове збільшення розмірів страхових сум до європейського рівня з 01.01.2022 р .. Страхові суми повинні становити: за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю - 1 млн. грн. на одного потерпілого (5 млн. грн. на один страховий випадок), за шкоду, заподіяну майну - 500 тис. грн. на одного потерпілого (2,5 млн грн. на один страховий випадок ).  
  • Скасування права страховиків встановлювати франшизу.  
  • Спрощення процедури врегулювання. 
  • Виконання МТСБУ функції інформаційного центру для потерпілих не тільки в частині відомостей про договори ОСАЦВ, а також про ДТП, що мали місце в Україні.  
  • Можливість введення обов'язкового «прямого врегулювання» страхових подій.  
  • Проведення МТСБУ виплат по страховикам-колишнім членам Бюро, які протягом трьох місяців не виконали свої зобов'язання по сплаті страхового відшкодування потерпілим, незалежно від формальних процедур банкрутства.


Всі пропозиції МТСБУ націлені на побудову системної, всебічної, що відповідає європейським стандартам захисту постраждалих в ДТП.

Напрацьовані положення нового законопроекту посилять гарантійні функції Бюро та істотного прискорять виплати по компаніям, після припинення членства в МТСБУ не виконуючих зобов'язання перед постраждалими особами.

МТСБУ відзначило, що розділяє позицію страхових компаній, що входять в НАЦУ, про необхідність створення робочої групи для розробки нового законопроекту, який регулюватиме сферу ОСАГО, і вважає, що в її складу мають увійти як представники Бюро, так і всіх професійних страхових об'єднань.

Source: https://forinsurer.com/news/21/04/29/39676
Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
13.06.2021

Продовжується тенденція зменшення кількості учасників страхового і фінансового ринку України

Читати далі...
Новини
06.06.2021

Лікарняні в Україні

Читати далі...
Новини
01.06.2021

Ринок ОСАГО в Україні в 1 кварталі 2021 року зріс на 13% до 1,5 млрд грн.

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер