Замовити дзвінок
МТСБУ розповіло про цифрові трансформації сфери ОСАГО в Україні
Новини
Новини
25.11.2020
61
(0,0)

Цифрова трансформація сфери ОСАГО в Україні почалася кілька років тому. «Першою ластівкою» діджіталізаціі стало впровадження електронного полісу ОСАГО  в лютому 2018 року, говорять в МТСБУ.


За 9 місяців 2020 укладено 2,2 млн. ЕЛЕКТРОПОЛІС, що майже в три рази вище показника за відповідний період минулого року. Сума премій по електронним договорами за січень-вересень цього року становить 1.8 млрд. Грн. проти 0.5 млрд. грн. за той же період 2019 (+ 248%). Сьогодні кожен третій договір ОСАГО полягає в електронній формі.


Заробив електронний європротокол для зручного оформлення ДТП і ще цілий ряд діджітальніх сервісів як для автовласників, так і для професійних учасників ринку ОСАЦВ: система електронних комунікацій МТСБУ з аварійними комісарами та експертами для визначення суми страхового відшкодування, система цифрових комунікацій МТСБУ з іноземними страховиками і Бюро, електронний кабінет одержувача регламентних виплат.


У найближчих планах технологічної трансформації ОСАГО в Україні, говорить генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко, запланований перехід на чорно-білий формат бланка страхового сертифіката "Зелена картка", який стане першим кроком до електронного полісу міжнародного страхування, робота над забезпеченням умов для автоматизованої перевірки наявності внутрішніх договорів ОСАГО, створення організаційної і технологічної бази для віддаленого врегулювання страхових подій в моторному страхуванні.


МТСБУ приділяє значну увагу інтеграції електронних сервісів Бюро з державними і приватними технологічними рішеннями, оскільки повноцінна діджіталізація неможлива без створення єдиної цифрової екосистеми. Наприклад, перевірити справжність електронного поліса ОСАЦВ зараз можна через державне мобільний додаток «Дія», оформити ДТП за допомогою електронного європротоколу - як через веб-сервіс, створений Бюро, так і через мобільний додаток «Мій поліс».

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
22.12.2020

Технологічні тренди в андеррайтингу та відшкодування збитків, що змінили страхову галузь

Читати далі...
Новини
16.12.2020

Нові тренди, які змінять традиційні моделі ведення страхового бізнесу

Читати далі...
Новини
09.12.2020

Об'єднання страховиків трьох асоціацій

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер