Замовити дзвінок
Спліт за планом. НБУ готується прийняти функції Регулятора страхового і фінансового ринку. Що вже зроблено?
Новини
Новини
18.05.2020
263
(0,0)

Що вже зроблено на сьогодні?

  • проведена внутрішня трансформація НБУ - створені нові підрозділи, триває пошук керівників і фахівців;
  • завершується формування концепцій (Білих книг) регулювання більшості ринків небанківських фінансових послуг і підготовка до їх впровадження;
  • триває активна робота з розробки пропозицій до нових законів і нормативно-правових актів з регулювання цих ринків;
  • майже завершена трансформація звітності страховиків і небанківських фінустанов під формат, встановлений НБУ, проходить тестування подання звітності учасниками ринку;
  • триває синхронізація з базами даних Нацкомфінпослуг.

Концепції майбутнього регулювання ринків

Головним принципом, якого НБУ дотримується в побудові майбутнього регулювання, - прозорість. В рамках підготовки до "сплиту" НБУ вже оприлюднив Білі книги з регулювання ринків кредитних спілок, страхових компаній, мікрокредитування фінансовими компаніями і ринку факторингу. Незабаром будуть враховані концепції регулювання ломбардів та фінансового лізингу.

Всі нові підходи до регулювання проходять обговорення з учасниками ринків. Це важливо для НБУ, дотримується клієнтоорієнтованості і відкритості в своїй роботі, а також для учасників ринку, можуть приєднатися до створення нового регулювання, заявили в Нацбанку.

Моделі основних процесів регулювання

Сьогодні Національний банк України вже має готове концептуальне бачення більшості напрямків регулювання, зокрема авторизації страхових та інших фінансових установ, регулювання їх діяльності та нагляду за ними, заходів впливу та виходу компаній з ринку, а також бачення ефективного захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг і нагляду за ринковою поведінкою.

Структурними підрозділами НБУ розроблені підходи до організації ключових процесів: ліцензування, дистанційного нагляду, інспектування, фінансового моніторингу, захисту прав споживачів. Всі ці зміни сприятимуть формуванню платоспроможного, стійкого і конкурентного ринку з належним захистом прав споживачів фінансових послуг.

Нові закони з регулювання фінансових ринків

Разом з експертами і учасниками ринку НБУ активно розробляє пропозиції в ключових проектів законів регулювання ринків. Зокрема, рамковий проект Закону України "Про фінансові послуги та діяльності з надання фінансових послуг" знаходиться на етапі публічного обговорення. Пропозиції нових редакцій проектів законів "Про кредитні спілки", "Про страхування" і "Про фінансові компанії" будуть представлені найближчим часом.

Підготовка інформаційних систем

Станом на 30 квітня 2020 року 1079 небанківських фінустанов (майже 60% ринку) вже пройшли тестову ідентифікацію та підключення до системи подання звітності в НБУ. Триває тестування подання звітності на веб-портал НБУ (успішно здійснили близько 10% компаній).

В рамках інформаційно-технічної синхронізації з Нацкомфінпослуг триває передача її комплексної інформаційної системи, документів, реєстрів і баз даних, необхідних для забезпечення виконання функцій з державного регулювання та нагляду, в Національний банк. Згідно з домовленостями, ця синхронізація повинна завершитися до кінця травня

Спліт відбудеться своєчасно - з 1 липня 2020 року

Національний банк дотримується проактивної позиції в роботі з небанківськими фінустановами та займається забезпеченням їх налагодженої роботи в умовах карантинних заходів, адже це - питання доступності фінансових послуг. Більш того, НБУ, ще не будучи регулятором, вже вніс пропозиції Кабінетові Міністрів України щодо необхідної підтримки ринку фінансових послуг в період карантину та пропозиції Нацкомфінпослуг по страховому ринку зокрема.

  • Таким чином, незважаючи на карантин, введений для боротьби з пандемією коронавируса, процес підготовки до отримання повноважень з регулювання і нагляду за фінансовими ринками відбувається в повному обсязі і відповідно до запланованого графіка передачі повноважень. Причин для перегляду термінів немає, - з 1 липня Національний банк буде готовий повноцінно увійти в повноваження регулятора ринку небанківських фінансових послуг.

 

Source: https://forinsurer.com/
Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
13.06.2021

Продовжується тенденція зменшення кількості учасників страхового і фінансового ринку України

Читати далі...
Новини
06.06.2021

Лікарняні в Україні

Читати далі...
Новини
01.06.2021

Ринок ОСАГО в Україні в 1 кварталі 2021 року зріс на 13% до 1,5 млрд грн.

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер