Замовити дзвінок
Новий законопроект «Про ОСАГО» передбачає поступове збільшення розмірів страхових сум до європейського рівня.
Новини
Новини
06.10.2021
67
(0,0)

Зараз МТСБУ обмежена тим, що згідно із законом підвищувати страхові суми можна тільки відповідно до показників інфляції. Хоча за ініціативою страховиків регулятор постійно збільшує страхові суми, потрібно докорінно змінювати підхід, особливо в частині виплат за шкоду життю і здоров'ю.

Уже в перший рік після прийняття нового закону страхові суми повинні скласти:

- за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю, - 1 млн грн на одного потерпілого (5 млн грн на один страховий випадок);
- за шкоду, заподіяну майну, - 500 тис. грн на одного потерпілого (2,5 млн грн на один страховий випадок).
Особливо важливо збільшення страхових сум за шкоду життю і здоров'ю. Діючі страхові суми значно обмежують розмір реального відшкодування, встановленого відповідно до норм Цивільного кодексу України. Коштів може не вистачити, скажімо, в разі смерті або інвалідності годувальника сім'ї.

Уявлення про масштаб проблеми дає статистика ДТП: щорічно в Україні в результаті аварії травмується близько 32 тис. Чоловік, гине - понад 3,5 тис.

Іноді учасники ДТП, в яких травмовано людей, навіть не звертаються в страхову компанію за відшкодуванням, тому що винуватці хочуть уникнути кримінального покарання, а постраждалі - не вірять, що отримають суму, яка дійсно компенсує витрати на лікування. Збільшення страхових сум разом з декриміналізацією нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості, завданих в результаті ДТП, може зробити страхову допомогу більш ефективною.

Також в законі планується переглянути механізм надання страхового захисту по ОСАГО для пільгових категорій громадян.

Страхове співтовариство давно наполягає на швидкій розробці і прийнятті нового закону. У МТСЬУ впевнені, на цей раз мета буде досягнута, в тому числі і тому, що і НБУ як регулятор страхового ринку, і профільний Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики поділяють нашу точку зору про соціальну значущість реформування сфери ОСАГО.

Якщо орієнтуватися на ті терміни, в які була підготовлена ​​і прийнята перша редакція закону «Про страхування», то закон «Про ОСАГО» приблизно через півроку-рік дійде по першого читання. Уже в наступному році страховики і автовласники зможуть жити за новими, більш сучасними правилами.

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
24.11.2021

Зростання ОСАЦВ у 3 кварталі 2021 року

Читати далі...
Новини
18.11.2021

Редакція закону № 5153 «Про страхування»

Читати далі...
Новини
09.11.2021

МОЗ України пропонує звільнити від оподаткування медичне страхування працівників

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер