Замовити дзвінок
Продовжується тенденція зменшення кількості учасників страхового і фінансового ринку України
Новини
Новини
13.06.2021
84
(0,0)

У травні кількість учасників страхового та небанківського фінансового ринку зменшилася з 1971 (за станом на 30 квітня) до 1963 (на 31 травня). За травень Національний банк прийняв рішення про реєстрацію 7-ми нових фінансових компаній, 1 кредитної спілки, 2 лізингових компаній, 1 ломбарду, а також 1 страхового брокера. У той же час одна страхова компанія і три страхових брокера були виключені з держреєстру

Національний банк України за результатами позапланових інспекційних перевірок прийняв рішення про анулювання всіх ліцензій на страхову діяльність 7 страховим компаніям. Так, ліцензій позбулися страховики "ЕСГ", "АФІНА-АВТО", "ВЄЛС", "МЕГА ПОЛІС", "Домінанта", "ЧЕСНО-СТРАХУВАННЯ" і "ГЕРМЕС".

Страховики допускали порушення нормативів неодноразово протягом календарного року (недотримання обов'язкових фінансових нормативів також було в першому кварталі і першому півріччі 2020 року). Страховики не усунули повністю порушення на дату засідання Комітету. Національний банк вирішив призупинити дію ліцензій цих компаній, оскільки вони не мають необхідного обсягу прийнятних активів для покриття збитків, які можуть виникнути в майбутньому.

Ряд страховиків не мали достатньо прийнятних активів для виконання страхових зобов'язань. Дефіцит прийнятних активів цих компаній перевищує 50%, а в деяких досягає 99%. Продовження укладення договорів страхування в умовах такого фінансового стану, на думку НБУ, призведе до збільшення зобов'язань страховика і збільшення ризику неповного або несвоєчасного виконання зобов'язань перед великою кількістю споживачів та інших клієнтів.

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
21.07.2021

Зміни в структурі виплат по ОСАГО

Читати далі...
Новини
12.07.2021

Новий механізм страхування пільговиків по ОСАГО

Читати далі...
Новини
04.07.2021

В Україні узаконили страхування з державною підтримкою

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер