Замовити дзвінок
Редакція закону № 5153 «Про страхування»
Новини
Новини
19.11.2021
221
(0,0)

Новий закон враховує ключові вимоги законодавства ЄС, які Україна зобов'язана виконувати відповідно до Угоди про асоціацію, та принципи Міжнародної асоціації органів страхового нагляду (IAIS).

Страховим компаніям дається два роки для приведення своєї діяльності у відповідність до нового закону.

Новий закон дасть змогу регулятору ринку – Нацбанку – перейти від ліцензування окремих видів страхування до ліцензування класів страхування. Водночас страховики можуть змінювати обсяг ліцензії: додавати собі додаткові класи (ризики в межах класів) або поєднувати діяльність із перестрахування з прямим страхуванням. Страховик також зможе звузити обсяг власної ліцензії. Для life-страхування закон встановлює п'ять класів страхування та 18 класів – для non-life страхування.

Відхід страховика з ринку може бути як добровільним, так і примусовим — за рішенням регулятора. Добровільний відхід із ринку може статися через реорганізацію, ліквідацію, передачу страхового портфеля та виконання зобов'язань.

Страховики будуть зобов'язані розкрити для споживача вичерпні відомості про умови договору страхування та розмір страхової премії, дату або період, коли премія підлягає сплаті, та наслідки, якщо її сплачено із затримкою або взагалі не сплачено. З-поміж інших вимог – розкриття вартості страхового продукту та розміру комісії, що підлягатиме сплаті споживачем.

 Для страхових посередників вводяться:

  • процедура обов'язкової реєстрації страхових посередників (брокерів і агентів) у єдиному реєстрі;

  • вимоги щодо навчання та підтримання належного рівня професійних знань і компетентності посередників;

  • контроль за бездоганною діловою репутацією та дотриманням стандартів ринкової поведінки, запобігання будь-яким конфліктам інтересів.

Передбачено розширення переліку інформації, яку посередники зобов'язані розкривати клієнтам до та в процесі укладання договору страхування, запроваджуються поточні рахунки зі спеціальним режимом для посередників, які отримують страхові премії від клієнтів тощо.

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
26.05.2022

Членство у «Федерацій страхових посередників України»

Читати далі...
Статті
19.05.2022

Вітаємо з Днем вишиванки!

Читати далі...
Новини
15.05.2022

МОЗ спростив оформлення лікарняних для переселенців за кордоном

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер