Замовити дзвінок
Страхування військових ризиків - плани України та досвід Ізраїлі
Статті
Статті
23.06.2022
78
(0,0)

Розмови про введення страхування військових ризиків в Україні тривають вже не перший рік. Адже ведення бізнесу біля зони бойових дій, що проходили з 2014 року на сході України, це ризик втратити вкладені гроші, товари та майно в наслідок воєнних дій. З початку повномасштабного вторгнення рф на всю територію України питання страхування військових ризиків стає як ніколи актуальним. Економіка країни має продовжувати працювати, їй потрібні інвестиції.

«Інвестор зазвичай стикається з різними економічними ризиками у будь-якій країні. Але в Україні ситуація поки що специфічна — через агресію з боку росії ми маємо ще й військові ризики. Щоб не просто зменшити, а навіть прибрати такі ризики з портфеля інвестора, обговорюється можливість запровадження такого виду страхування з боку наших союзників стосовно всіх, хто вкладає кошти в нашу економіку», — сказав радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

«Національна рада з відновлення України пропонує донорам реалізувати ще до завершення війни одну з концепцій військового страхування як основу залучення інвестицій», заявив секретар Нацради, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. "У рамках Ради ми вивчаємо досвід інших країн зі страхування військових ризиків. Це буде одним із наріжних пунктів плану. Хоча це недешева страховка, але вона має бути, якщо ми хочемо залучити інвестиції в країну", – сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Гетманцева, існують міжнародні організації, що страхують від військових ризиків, є варіант із допуском на український ринок міжнародних страхових компаній, а також варіант створення з міжнародною фінансовою організацією MIGA (Multilateral Investment Guarantee Agency, член Групи Світового банку – ІФ) загального трастового фонду, як в Ізраїлі.

В Ізраїлі платять мешканцям до 20 тисяч євро за втрачене майно через обстріли, а бізнеси отримують відшкодування оціночної вартості об’єктів. Так влаштована спеціальна державна програма страхування в країні, де бойові дії — звичний ризик для мешканців вже багато років. Там спеціальний державний страховий фонд фінансується коштом податку на майно та виплачує компенсації за шкоду, завдану бойовими діями активам громадян та бізнесів.

Масштаби прямих збитків оцінюють спеціальні інженери, після чого власник втраченого майна може обрати між фінансовою компенсацією (ринкова оцінка майна) та реставрацією (якщо йдеться про нерухомість). Відшкодування втраченого домогосподарствами майна обмежено 20 тис. євро.

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
16.08.2022

Трьом страховикам тимчасово зупинено ліцензії

Читати далі...
Новини
10.08.2022

НБУ застосував до трьох страховиків заходи впливу у вигляді штрафів

Читати далі...
Новини
08.08.2022

Закон про обов'язкове страхування журналістів у зоні бойових дій набув чинності

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер