Замовити дзвінок
В Україні узаконили страхування з державною підтримкою
Новини
Новини
04.07.2021
105
(0,0)

Верховна Рада України 1 липня прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (№ 5104).

Законом встановлено, що «страхувальниками визнаються юридичні особи, фізичні особи-підприємці та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України».

Законом внесено зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначено:

- механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції;

- учасники ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов'язки;

- об'єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою;

- інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів (премій) визначено законом на рівні до 60%, з огляду на практику попередніх періодів дії аналогічних програм підтримки. У той же час передбачено, що конкретний розмір компенсації буде визначатися, виходячи з можливостей державного бюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Також внесено зміни до Закону України «Про страхування», якими скасовано положення про страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул і уточнені повноваження Уповноваженого органу, який здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

Законом внесено зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 процентних пункту з метою в подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Законом також внесено зміни до законів України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про сільськогосподарську кооперацію» та «Про фермерське господарство» в частині надання можливості цим господарствам отримувати державну підтримку на страхування сільськогосподарської продукції.

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
20.09.2021

HR-breakfast: Employee insurance

Читати далі...
Новини
13.09.2021

Тисячі компаній хочуть зобов'язати платити за шкоду навколишньому середовищу

Читати далі...
Новини
05.09.2021

Страховий ринок України в 1 півріччі 2021 року показав зростання на 17,9%.

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер