Замовити дзвінок
Компетентність vs лояльність: як вибрати правильно?
Статті
Статті
05.08.2020
140
(5,0)

Перш ніж приймати рішення, варто розглянути плюси і мінуси кожного типу співробітників.

Лояльний, але некомпетентний співробітник

Очевидні плюси в тому, що співробітник щиро відданий компанії і розділяє її цінності, з ентузіазмом підтримує всі ініціативи та готовий на посилену експлуатацію за колишню оплату праці. Але до них додається жирний мінус: через свою некомпетентність такий співробітник вимагає підвищеної уваги і управлінських витрат понад норму (з ним завжди необхідні більш детальні інструкції та посилений контроль, а також запасний план на випадок, якщо все піде не так).

Компетентний, але нелояльний співробітник

До незаперечних плюсів такого працівника відноситься його професіоналізм. Однак, тут виникає проблема: відсутність лояльності, як правило, впливає на ефективність співробітника і виливається в конфлікти, що зводить нанівець всі плюси його професіоналізму. Якщо додати до цього постійну небезпеку непередбаченого саботажу, а, значить, не менш високі управлінські витрати на регулярну нематеріальну мотивацію з посиленим «продажем» співробітнику завдань (як раз для запобігання подібного саботажу) і постійний контроль.

Давайте будемо чесні, такий вибір можна порівняти з вибором меншого з двох зол - що б не зоставили в підсумку, все погано.

Залишивши ж в своїх рядах тільки нелояльних професіоналів, в якийсь момент ви стомитеся від нескінченних суперечок із найрізноманітніших приводів і постійного вмовляння виконати свою роботу (що ніби передбачається за замовчуванням після підписання трудового договору). Саме тому ефективний керівник повинен вміти працювати і з тими, і з іншими - з метою перетворення їх в найбажаніших, лояльно-компетентних співробітників.

Як це зробити?

Перш за все, з'ясуйте причини нелояльності компетентних співробітників. Це може бути як часто зустрічається розбіжність очікувань від роботи в компанії з реальністю, так і недовіру до вас, як до керівника, можлива образа через несправедливе ставлення або неувагу з боку керівництва, неможливість реалізувати робочий потенціал, не до кінця збудовані процеси в компанії і багато іншого. Далі слід визначитися з двома моментами:

1. Чи можливо в принципі повністю усунути цю причину? Наприклад, образа співробітника на що-небудь може бути настільки велика, що ефективніше буде мирно розлучитися з ним, ніж намагатися її усунути.

2. Скільки тимчасових і інших витрат на це буде потрібно у керівника і компанії в цілому? Якщо причина індивідуальна і її легко усунути, значить, має сенс витрачати на неї зусилля, так як є значні шанси на успіх. Якщо ж причина складна і комплексна, і ви усвідомлюєте, що не зможете її змінити ні найближчим часом, ні в принципі - вибір, чи працювати з подібним співробітником, залишається виключно на ваш розсуд.

Об'єктивніше за все тут спиратися на оцінку вкладу даного співробітника в результат команди і його вплив на робочу атмосферу. В цьому випадку з ним також краще мирно попрощатися.

Здавалося б, з лояльними співробітниками ситуація повинна складатися простіше. Бракує компетентності - значить, досить просто відправити на навчання, в надії, що з урахуванням лояльності воно принесе хороші результати.

Але і тут виникає своя ложка дьогтю, так як все залежить від того, чи є спочатку у такого співробітника здібності і задатки. Адже якщо їх немає, то і навчання, незважаючи на весь наявний ентузіазм і завзятість, не піде на користь. А ось якщо з задатками все в порядку, то це якраз відмінна можливість «виростити» відповідного професіонала всередині компанії. Що стосується першого випадку, то лояльність компетентного співробітника без професійних здібностей, на жаль, неможливо безпосередньо монетизувати і варто задуматися про його подальшу присутність в команді. Іноді має сенс перевести такого співробітника в більш відповідний підрозділ компанії.

І, звичайно ж, найголовніше, на що слід спиратися при підборі співробітників в свою команду - це усвідомлений підхід. Не обмежуйтеся тільки рамками лояльності і компетентності, розглядайте співробітників в різних «вимірах». Адже так набагато більше шансів навіть за непоказним, на перший погляд, професійним портретом, розгледіти справжній діамант.

Source: hrliga.com/
Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
29.09.2020

Страховий ринок України увійшов в ТОП-10 найбільш динамічних ринків світу в 2019 році.

Читати далі...
Новини
04.09.2020

Global Insurance Market Index

Читати далі...
Статті
12.08.2020

Корпоративне медичне страхування: переваги, наповнення, найважливіші орієнтири вибору

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер