Замовити дзвінок
Компетентність vs лояльність: як вибрати правильно?
Статті
Статті
05.08.2020
946
(5,0)

Перш ніж приймати рішення, варто розглянути плюси і мінуси кожного типу співробітників.

Лояльний, але некомпетентний співробітник

Очевидні плюси в тому, що співробітник щиро відданий компанії і розділяє її цінності, з ентузіазмом підтримує всі ініціативи та готовий на посилену експлуатацію за колишню оплату праці. Але до них додається жирний мінус: через свою некомпетентність такий співробітник вимагає підвищеної уваги і управлінських витрат понад норму (з ним завжди необхідні більш детальні інструкції та посилений контроль, а також запасний план на випадок, якщо все піде не так).

Компетентний, але нелояльний співробітник

До незаперечних плюсів такого працівника відноситься його професіоналізм. Однак, тут виникає проблема: відсутність лояльності, як правило, впливає на ефективність співробітника і виливається в конфлікти, що зводить нанівець всі плюси його професіоналізму. Якщо додати до цього постійну небезпеку непередбаченого саботажу, а, значить, не менш високі управлінські витрати на регулярну нематеріальну мотивацію з посиленим «продажем» співробітнику завдань (як раз для запобігання подібного саботажу) і постійний контроль.

Давайте будемо чесні, такий вибір можна порівняти з вибором меншого з двох зол - що б не зоставили в підсумку, все погано.

Залишивши ж в своїх рядах тільки нелояльних професіоналів, в якийсь момент ви стомитеся від нескінченних суперечок із найрізноманітніших приводів і постійного вмовляння виконати свою роботу (що ніби передбачається за замовчуванням після підписання трудового договору). Саме тому ефективний керівник повинен вміти працювати і з тими, і з іншими - з метою перетворення їх в найбажаніших, лояльно-компетентних співробітників.

Як це зробити?

Перш за все, з'ясуйте причини нелояльності компетентних співробітників. Це може бути як часто зустрічається розбіжність очікувань від роботи в компанії з реальністю, так і недовіру до вас, як до керівника, можлива образа через несправедливе ставлення або неувагу з боку керівництва, неможливість реалізувати робочий потенціал, не до кінця збудовані процеси в компанії і багато іншого. Далі слід визначитися з двома моментами:

1. Чи можливо в принципі повністю усунути цю причину? Наприклад, образа співробітника на що-небудь може бути настільки велика, що ефективніше буде мирно розлучитися з ним, ніж намагатися її усунути.

2. Скільки тимчасових і інших витрат на це буде потрібно у керівника і компанії в цілому? Якщо причина індивідуальна і її легко усунути, значить, має сенс витрачати на неї зусилля, так як є значні шанси на успіх. Якщо ж причина складна і комплексна, і ви усвідомлюєте, що не зможете її змінити ні найближчим часом, ні в принципі - вибір, чи працювати з подібним співробітником, залишається виключно на ваш розсуд.

Об'єктивніше за все тут спиратися на оцінку вкладу даного співробітника в результат команди і його вплив на робочу атмосферу. В цьому випадку з ним також краще мирно попрощатися.

Здавалося б, з лояльними співробітниками ситуація повинна складатися простіше. Бракує компетентності - значить, досить просто відправити на навчання, в надії, що з урахуванням лояльності воно принесе хороші результати.

Але і тут виникає своя ложка дьогтю, так як все залежить від того, чи є спочатку у такого співробітника здібності і задатки. Адже якщо їх немає, то і навчання, незважаючи на весь наявний ентузіазм і завзятість, не піде на користь. А ось якщо з задатками все в порядку, то це якраз відмінна можливість «виростити» відповідного професіонала всередині компанії. Що стосується першого випадку, то лояльність компетентного співробітника без професійних здібностей, на жаль, неможливо безпосередньо монетизувати і варто задуматися про його подальшу присутність в команді. Іноді має сенс перевести такого співробітника в більш відповідний підрозділ компанії.

І, звичайно ж, найголовніше, на що слід спиратися при підборі співробітників в свою команду - це усвідомлений підхід. Не обмежуйтеся тільки рамками лояльності і компетентності, розглядайте співробітників в різних «вимірах». Адже так набагато більше шансів навіть за непоказним, на перший погляд, професійним портретом, розгледіти справжній діамант.

Source: hrliga.com/
Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
17.03.2025

Запрошуємо на “EMPLOYEE HEALTH INSURANCE FORUM 2025"

Читати далі...
Новини
28.02.2025

День народження фінансового директора

Читати далі...
Статті
18.02.2025

Гори можливостей

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер