Щорічна кількість договорів ОСАГО в Україні, які полягають членами МТСБУ, збільшилася за 5 років з 6,8 млн. Шт. до 8,3 млн. шт. в 2020 році. Обсяг страхових премій збільшився в 2 рази (з 3 млрд. грн. До 6,2 млрд. Грн.). Страховики ОСАГО за п'ять років врегулювали понад 600 тис. шт. страхових випадків, за якими сплачено близько 9 млрд. грн. відшкодування, ще більш 623 млн. грн. МТСБУ сплатило з фонду захисту потерпілих Бюро.
В 2021 році тренд до зростання показників ринку також зберігається, незважаючи на складну ситуацію, викликану пандемією. За попередніми підсумками, у 2020 році укладено 8,3 млн. Договорів ОСАГО (+ 4% до показників 2019), сума платежів за якими становить майже 6,2 млрд. Грн. Кількість вимог, врегульованих страховиками ОСАГО, становить 145 тис.шт., А сума сплачених відшкодувань - понад 2,8 млрд. грн. (+ 10,8%). Україна - одна з небагатьох країн регіону Східної і Центральної Європи, яка в 2020 році в умовах загальносвітової кризи змогла збільшити показники ринку за кількістю договорів та премій, і оплатити постраждалим більший обсяг компенсацій, ніж в попередні періоди.
Діджіталізація - ключовий практичний пріоритет ринку ОСАЦВ і МТСБУ. "За кілька років ми зробили справжній прорив: з'явилися зручні електронні сервіси для страхувальників (електронний поліс, електронний європротокол, перевірка справжності поліса на сайті МТСБУ і через мобільний додаток« Дія », електронний кабінет одержувача регламентних виплат)", - говорить Гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко . - "Діє автоматизований контроль за наявністю міжнародних полісів« Зелена карта »на автомобілі, що виїжджають за кордон і перевірка справжності полісів внутрішнього ОСАГО співробітниками Нацполіціі за допомогою запиту до ЦБД МТСБУ".
І це тільки початок цифрової трансформації галузі, кажуть в Бюро. Одна з першочергових завдань - впровадження віддаленого врегулювання страхових подій, завдяки чому постраждалі в ДТП зможуть надавати необхідні для отримання відшкодування документи в електронному вигляді.
За останні роки з ініціативи Бюро сталося два підвищення страхових сум по ОСАГО. Термін врегулювання страхових подій за п'ять років скоротився більш ніж удвічі, кількість скарг на дії страховиків - в півтора рази. У 2020, не дивлячись на складну ситуацію, яку переживав весь світ в результаті пандемії, ці показники теж покращились. Рівень скарг на дії страховиків ОСАГО став безпрецедентно низьким, менше 1% від кількості виплат.