Замовити дзвінок
Ринок ОСАГО в Україні в 2020 році показав зростання 4% до 6,2 млрд. Грн. За 5 років премії виросли в 2 рази
Новини
Новини
28.03.2021
79
(0,0)

Щорічна кількість договорів ОСАГО в Україні, які полягають членами МТСБУ, збільшилася за 5 років з 6,8 млн. Шт. до 8,3 млн. шт. в 2020 році. Обсяг страхових премій збільшився в 2 рази (з 3 млрд. грн. До 6,2 млрд. Грн.). Страховики ОСАГО за п'ять років врегулювали понад 600 тис. шт. страхових випадків, за якими сплачено близько 9 млрд. грн. відшкодування, ще більш 623 млн. грн. МТСБУ сплатило з фонду захисту потерпілих Бюро.

В 2021 році тренд до зростання показників ринку також зберігається, незважаючи на складну ситуацію, викликану пандемією. За попередніми підсумками, у 2020 році укладено 8,3 млн. Договорів ОСАГО (+ 4% до показників 2019), сума платежів за якими становить майже 6,2 млрд. Грн. Кількість вимог, врегульованих страховиками ОСАГО, становить 145 тис.шт., А сума сплачених відшкодувань - понад 2,8 млрд. грн. (+ 10,8%). Україна - одна з небагатьох країн регіону Східної і Центральної Європи, яка в 2020 році в умовах загальносвітової кризи змогла збільшити показники ринку за кількістю договорів та премій, і оплатити постраждалим більший обсяг компенсацій, ніж в попередні періоди.

Діджіталізація - ключовий практичний пріоритет ринку ОСАЦВ і МТСБУ. "За кілька років ми зробили справжній прорив: з'явилися зручні електронні сервіси для страхувальників (електронний поліс, електронний європротокол, перевірка справжності поліса на сайті МТСБУ і через мобільний додаток« Дія », електронний кабінет одержувача регламентних виплат)", - говорить Гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко . - "Діє автоматизований контроль за наявністю міжнародних полісів« Зелена карта »на автомобілі, що виїжджають за кордон і перевірка справжності полісів внутрішнього ОСАГО співробітниками Нацполіціі за допомогою запиту до ЦБД МТСБУ".

І це тільки початок цифрової трансформації галузі, кажуть в Бюро. Одна з першочергових завдань - впровадження віддаленого врегулювання страхових подій, завдяки чому постраждалі в ДТП зможуть надавати необхідні для отримання відшкодування документи в електронному вигляді.

За останні роки з ініціативи Бюро сталося два підвищення страхових сум по ОСАГО. Термін врегулювання страхових подій за п'ять років скоротився більш ніж удвічі, кількість скарг на дії страховиків - в півтора рази. У 2020, не дивлячись на складну ситуацію, яку переживав весь світ в результаті пандемії, ці показники теж покращились. Рівень скарг на дії страховиків ОСАГО став безпрецедентно низьким, менше 1% від кількості виплат.

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
10.05.2021

Страхування стане альтернативою фінансового забезпечення туроператорів

Читати далі...
Новини
04.05.2021

МТСБУ просить ВРУ і НБУ внести зміни в законодавство по ОСАГО. Що пропонують страховики?

Читати далі...
Новини
25.04.2021

НБУ припинив дію ліцензій ще п'яти страховиків.

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер