Замовити дзвінок
5 тенденцій в InsurTech
Статті
Статті
08.11.2018
1767
(5,0)

Інноваційні технології ефективно впроваджуються в страхову галузь. Про це свідчать мільярдні інвестиції в сферу InsurTech і стартапи, в рамках яких компанії застосовують технології в страхуванні. Автоматизація ризиків і розрахунків, чат-боти, блокчейн - все це допомагає страховим компаніям оптимізувати збитки та визначити ступінь ризиків.

• P2P

Суть P2P відображається у страхуванні «людини людиною». Багато великих страхових компанії працюють за таким принципом. Найцікавіші проекти: Friendsurance (Німеччина), Tong Ju Bao (Китай) і Lemonade. Компанії працюють за таким планом: користувачі формують фонд з внесків, об'єднавшись в групи за певними ознаками. Частина коштів йде на погашення збитків, інша - на утримання стартапу, а найбільший шматок - на перестрахування великих ризиків у традиційних страхових компаній.

Стартапи пропонують клієнтам повернути решту грошей, яка призначалася для виплат, в кінці року. Таким чином клієнти можуть заощадити більше 50% від вартості страховки.

• Blockchain

Модний сьогодні блокчейн в сфері страхування працює за двома принципами. У першому випадку користувачі самостійно об'єднуються в групи, самостійно розробляють страхові програми і самостійно вирішують, чи виплачувати гроші при настанні страхової події (зазвичай шляхом голосування). Фахівці вважають таку концепцію сумнівною, оскільки оцінити ризики і визначити, скільки користувач повинен заплатити, вкрай непросто. Адже професії страхових андеррайтерів і актуаріїв з'явилися не просто так.

Другий сценарій передбачає використання «розумних контрактів», згідно з якими всі взаємовідносини відбуваються при мінімальній участі людини - автоматично. Така технологія працює тільки там, де не потрібно оцінювати величину збитків, з'ясовувати причини та обставини події, а також є можливість публічно отримати дані, на основі яких і приймається рішення. Гарний приклад - страхування від затримки або скасування авіарейсів.

• On-demand insurance

Признайтеся, чи замислювалися ви над тим, навіщо купувати страховий поліс від нещасного випадку на рік, якщо ви працюєте в офісі і рідко дозволяєте собі навіть прогулянку на велосипеді? Навіщо сплачувати КАСКО на весь рік, якщо ви користуєтеся власним автомобілем кілька разів на місяць? Про це задумалися і фахівці компаній Cuvva (Великобританія), Trov і Slice (США). Вони пропонують вирішити питання за допомогою програми на смартфоні.

За допомогою гаджета користувачі зможуть «включати» страховку, коли вважають за потрібне. Як правило, в перерахунку на річну вартість такий поліс вийде дорожче, але клієнти зможуть самі вирішити доцільно для них це чи ні.

• Телематика

Напрямок з'явився в сфері автострахування, але поступово розвивається і в сфері страхування здоров'я. Ідея полягає в тому, що за допомогою спеціального пристрою, який підключається до автомобіля, страхова компанія аналізує манеру вашого водіння. Тобто, з якою швидкістю ви їздите, як маневруєте та як часто їздите за кермом дозволяє відстежувати ступінь вашого ризику. Це набагато ефективніше, ніж традиційне визначення статі, віку і стажу водія.

• Агрегатори

Для нашого ринку вже стають звичними агрегатори і сервіси для порівняння цін фінансових послуг, включаючи страховку. До серйозних зарубіжних гравців на кшталт moneysupermarket.com, gocompare.com нам ще далеко, але фахівці впевнені, що незабаром ми їх наздоженемо як технологічно, так і в плані популярності на ринку.

Будь ласка, оцініть цю статтю
Новини
17.03.2025

Запрошуємо на “EMPLOYEE HEALTH INSURANCE FORUM 2025"

Читати далі...
Новини
28.02.2025

День народження фінансового директора

Читати далі...
Статті
18.02.2025

Гори можливостей

Читати далі...
Перейти до всіх новин
Хочете отримувати новини в сфері страхування?

Підпишіться на розсилку новин TBT-Страховий брокер